Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2014, 17:01

Samovražedný útočník zabil v Nigérii 48 ľudí

Na najmenej 48 stúpol počet študentov, ktorí neprežili dnešný samovražedný útok na chlapčenskej strednej škole v meste Potiskum na severe Nigérie.

Útočník, prezlečený do školskej uniformy sa odpálil vo chvíli, keď sa žiaci zhromaždili na stretnutí pred začiatkom vyučovania. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na svedkov a zamestnancov miestnej márnice.

Na pravidelné pondelňajšie zhromaždenie pred začiatkom vyučovania na štátnej vedecko-technickej škole sa zhromaždilo zhruba 2000 študentov. Svedkovia potvrdili, že samovražedný útočník sa do davu študentov zamiešal v školskej uniforme. Podľa nemocničných záznamov previezli na ošetrenie 79 študentov, množstvo z nich utrpelo ťažké zranenia a je stále vo vážnom stave

Na miesto incidentu sa následne pokúsili dostať vojaci, prístup im však znemožnili miestni obyvatelia, ktorí im kladú za vinu, že nedokážu zastaviť už päť rokov trvajúce islamistické povstanie. Dôsledkom neho zahynuli v Nigérii tisíce ľudí a státisíce museli utiecť.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil. Mesto Potiskum leží v severovýchodnom štáte Yobe, zasiahnutom povstaním islamistickej skupiny Boko Haram. Pri bombovom útoku na šiitskú islamskú školu v Potisku z 3. novembra zahynulo približne 30 osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.