Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2015, 19:34

Žiadateľ o azyl zranil v Nemecku troch policajtov. Oslavoval Islamský štát

O útok žiadateľa o azyl marockého pôvodu na príslušníkov nemeckej spolkovej polície v Osnabrücku informovali dnes tamojšie webové stránky hasepost.de a haz.de s odvolaním sa na policajné zdroje.

Podľa nich 23-ročný Maročan zaútočil na dvoch príslušníkov spolkovej polície ešte v nedeľu podvečer na Hlavnej železničnej stanici v Osnabrücku. Počas ataku dal jasne najavo svoje sympatie k džihádistom z tzv. Islamského štátu (IS).

Policajná patrola bola predtým alarmovaná v súvislosti so snahou žiadateľa o azyl cestovať bez platného cestovného lístka. K útoku na hliadku došlo počas preverovania jeho totožnosti. Násilníka napokon spacifikovali až za pomoci tretieho privolaného policajta a paprikového spreja.

Informovali o tom dnes nemecké webové stránky hasepost.de a haz.de.

Zadržaný pri tom velebil arabsky IS a pokrikoval Alah je veľký dokonca v čase, keď ho policajti spútaného odvádzali v putách z dejiska incidentu. Jeho agresivita pokračovala aj na policajnej stanici, kde sa neustále pokúšal pľuť na policajtov a pokúsil sa dokonca jednému z nich zobrať služobnú zbraň.

Po prevoze na jednu z miestnych kliník mohli násilníkovi odobrať krv iba za cenu ďalších značných problémov.

Jeden z policajtov (44), ktorí sa stali terčom útoku, utrpel vážne zranenie kolena, druhý (53) fraktúru rebier, ako aj zranenie hornej končatiny, ktoré spôsobilo uhryznutie útočníka. Ani jeden z nich zatiaľ nie je práceschopný. Tretí z policajtov (47) vyviazol so zranením ruky, ktoré mu však umožňuje pracovať.

Nemecké orgány činné v trestnom konaní zatiaľ nemajú indície, že by bol útočník v kontakte s IS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.