Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2013, 16:30

Rakúšan mal v črevách 107 kapslí s ópiom. Chytili ho

Väzeň v putách Snímka: StockExpert
Zdroj: StockExpert
Pašeráka drog z Rakúska, v ktorého črevnom trakte sa nachádzalo viac ako 100 kapslí s ópiom, odhalili českí colníci pri kontrole na pražskom letisku v Ruzyni. Stalo sa tak v piatok, keď muž pricestoval do českej metropoly z iránskeho Teheránu a bol na základe rizikovej analýzy letu vytipovaný na kontrolu.

Precízna kontrola batožiny cestujúceho ani osobná prehliadka však najskôr nepotvrdili podozrenie, vyplývajúce aj z výsledkov kontrolných vzoriek z jeho rúk, naznačujúcich kontakt s drogami.

Colníci sa preto rozhodli pre röntgenové vyšetrenie, ktoré odhalilo, že pašerák prepravuje drogu v 107 prehltnutých kapsliach. Posledná z nich opustila jeho organizmus v pondelok popoludní, informoval dnes internetový server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorcu Colného úradu Praha-Ruzyně Pavla Drobka.

Podľa jeho slov kapsule obsahovali s najväčšou pravdepodobnosťou surové ópium, ktoré bolo určené zrejme na distribúciu v inej krajine, nie v ČR. Potvrdiť by to mali ďalšie expertízy. Celková hmotnosť všetkých kapslí, vrátane drogy, činila 856 gramov.

Medzi pasažiermi z rovnakého lietadla odhalili colníci aj dvoch pašerákov, v ktorých batožine sa nachádzalo 82 kartónov cigariet (16.400 kusov).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.