Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2015, 07:59

Izrael spustil protiútok, ostreľoval pásmo Gazy

Izrael dnes pri leteckých náletoch zasiahol výcvikové strediská palestínskeho militantného hnutia Hamas v pásme Gazy. Malo ísť o odvetnú akciu za rakety, ktoré boli odpálené z Gazy a dopadli v stredu večer na juh Izraela.

Predstavitelia Hamasu vyhlásili, že pri izraelskom útoku nedošlo k žiadnym zraneniam, nakoľko organizácia svoje pozície vopred evakuovala v očakávaní izraelskej odvety.

V poslednom období od ukončenia vlaňajšieho konfliktu medzi Hamasom a Izraelom k podobným útokom nedochádzalo.

K včerajšiemu útoku na Izrael sa dnes na svojom profile na Twitteri prihlásila radikálna islamistická salafistická skupina Omar Brigades. Agentúra AP pripomína, že rovnaká skupina pravdepodobne stála aj za raketovým útokom na Izrael z minulého týždňa.

Aj napriek tomu Izrael prisudzuje zodpovednosť za akékoľvek útoky z územia Gazy hnutiu Hamas. "Keď sa dnes večer v Izraeli rozozneli sirény, v ohrození bolo viac než 140,000 životov. Izraelčania a Palestínčania si zaslúžia žiť slušný život, ale aj napriek tomu sa Hamas rozhodol používať pásmo Gaza ako odpaľovaciu plošinu pre raketové útoky," uviedol hovorca izraelskej armády Peter Lerner. "Izraelské obranné zložky zasiahnu proti tejto agresii, zasiahnu proti tým, ktorí chcú terorizovať Izrael, a zasiahnu, aby chránili Izraelčanov pred nerozvážnymi raketovými útokmi z Gazy."

 

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.