Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2015, 19:32

Samovražedné útoky na kúpalisko v Iraku si vyžiadali 12 obetí

Najmenej 12 obetí si dnes vyžiadali útoky dvoch samovražedných atentátnikov na preplnené kúpalisko v severnom Iraku. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na policajné zdroje a miestneho predstaviteľa.

K útokom došlo v meste Túz Chúrmátú, ktoré leží približne 175 kilometrov severne od hlavného mesta Bagdad. Zranených je ďalších 45 osôb. Väčšina obetí sú šíiti pochádzajúci z miestne turkménskej menšiny.

Za útok zatiaľ niekto neprevzal zodpovednosť. Militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát ale nedávno vykonali sériu bombových útokov v Bagdade a ďalších provinciách. Pri jednom z nich zahynulo viac ako 100 osôb.

Bezpečnostné sily a milície sa v súčasnosti sústreďujú na západnú provinciu Anbar, kde sa pripravujú na ofenzívu na dobytie prevažne sunnitskej oblasti z rúk radikálnej sunnitskej skupiny.

Starosta mesta Túz Chúrmátú a dvaja policajti povedali, že jeden z útočníkov sa odpálil západne od bazéna, v ktorom sa nachádzali desiatky ľudí, vrátane detí.

Ďalší útočník odpálil svoju nálož ukrytú v motorke vo vchode na kúpalisko, keď sa záchranné tímy a polícia pokúšali evakuovať obete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.