Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2015, 16:43

V banánoch v Lidli našli sto kíl kokaínu. Na ulici by stál vyše 30 miliónov

Viac ako 100 kilogramov kokaínu našli v zásielke banánov pre supermarket Lidl na pražskej Zbraslavi. Ide o najväčšiu zásielku v českej histórii, navyše objavenú náhodne. Pri voľnom predaji na ulici by podľa Národnej protidrogovej centrály stála až miliardu Kč (36 miliónov eur), informovala dnes televízna stanica ČT24.

Citovala hovorkyňu protidrogovej centrály Barboru Kudláčkovú, ktorá uviedla, že "v spolupráci s colnou protidrogovou jednotkou šetríme nález väčšieho množstva bielej kryštalickej látky v jednej z predajní nemenovaného obchodného reťazca." Podľa jej slov "expertízy... potvrdili, že ide o kokaín." Po právoplatnom odsúdení páchateľov "bude droga zničená".

Podľa ČT 24 hovorkyňa nechcela povedať, či kokaín našiel niektorý zo zamestnancov predajne - server tn.cz uviedol, že to bola predajňa siete Lidl - ani z ktorej krajiny zásielka prišla. Nie je jasné, či bola droga v balíčkoch medzi banánmi, alebo priamo v maketách plodov, s čím má skúsenosť španielska polícia.

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.