Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2015, 21:03

Putin: Špióni zo Západu pripravujú pred voľbami v Rusku sprisahanie

Ruský prezident Vladimir Putin obvinil dnes špiónov zo Západu zo sprisahania s cieľom podkopať jeho vládu a "destabilizovať" Rusko pred voľbami tým, že využívajú verejné organizácie na vlastné ciele.

Ruský líder to povedal na stretnutí s príslušníkmi Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), ktorá je nástupkyňou tajnej služby KGB z čias Sovietskeho zväzu, napísala agentúra Reuters.

Putin sa v prejave zameral na mimovládne organizácie poberajúce dotácie zo zahraničia a povedal, že Moskva kontrolu ich činnosti nezmierni.

"Pokusy západných bezpečnostných služieb využiť verejné mimovládne organizácie a nepolitické zoskupenia na vlastný úžitok, najmä diskreditáciu úradov a destabilizáciu situácie v Rusku, sa neskončili," povedal Putin, ktorého citovala tlačová agentúra Interfax.

"V období pred predvolebnými kampaňami v rokoch 2016 a 2018 sú plánované akcie," povedal Putin, bývalý agent KGB, vysokopostaveným predstaviteľom FSB v zmienke o nadchádzajúcich parlamentných a prezidentských voľbách v Rusku.

Putin ďalej vyzdvihol prácu ruských bezpečnostných služieb za zmarenie činnosti viac ako 300 zahraničných špiónov a agentov. Vyzval ich na zosilnenie ochrany štátnych tajomstiev, predovšetkým armádnych, pretože v dnešnom čase je to podľa neho "obzvlášť dôležité".

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.