Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2015, 18:05

Lubitz získal licenciu pilota v súlade s predpismi, tvrdia nemecké úrady

Druhý pilot havarovaného lietadla spoločnosti Germanwings Andreas Lubitz získal svoju licenciu pilota oprávnene a jej udelenie sa uskutočnilo v súlade s predpismi.

Zhodli sa na tom letecká spoločnosť Lufthansa a nemecký dozorný orgán Spolkový úrad pre letectvo (LBA), ktorého vyhlásenie dnes citovala agentúra Reuters.

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že kopilot Lubitz 24. marca zámerne havaroval s lietadlom dcérskej spoločnosti Lufthansy vo francúzskych Alpách. O život prišlo všetkých 150 osôb na palube.

"Dospeli sme k spoločnému záveru, že pri udeľovaní licencie pilota boli dodržané všetky príslušné postupy," uviedol dnes LBA.

Výkonný riaditeľ Lufthansy Carsten Spohr sa v utorok stretol s prezidentom nemeckého dozorného úradu LBA Jörgom Mendelom. Obaja označili toto rokovanie za "konštruktívne".

Nemecké aerolínie Lufthansa, materská spoločnosť nízkonákladovej spoločnosti Germanwings, koncom marca potvrdili, že pred šiestimi rokmi vedeli, že Lubitz mal počas svojho letového výcviku epizódou "ťažkej depresie".

Predstavitelia LBA počas víkendu uviedli, že o Lubitzovej sérii depresií nevedeli. Lufthansa na to reagovala tvrdením, že podľa predchádzajúcich predpisov platných do roku 2013 nebolo povinné o takýchto skutočnostiach informovať LBA.

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.