Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2015, 10:16

V lietadle s vyše 400 pasažiermi objavili bombu. Letecká spoločnosť to odmieta

V Keni v noci na dnes kvôli bombovej hrozbe núdzovo pristálo lietadlo spoločnosti Air France so 473 ľuďmi na palube. Informovala o tom agentúra AFP. Na jeho palube sa nachádzala výbušnina, ktorú po núdzovom pristátí zneškodnili pyrotechnici. 

Za "falošný poplach" to však označilo vedenie spoločnosti Air France, informuje agentúra AP.

Generálny riaditeľ Air France Frédéric Gagey uviedol, že podozrivé zariadenie objavené na toaletách bolo vyrobené z kartónu, papiera a časovača. "Táto vec neobsahovala výbušniny," povedal Gagey na tlačovej konferencii v Paríži.

Zagratuloval posádke stroja za chladnokrvnú reakciu. Taktiež poznamenal, že pred odletom bola na toaletách vykonaná bezpečnostná kontrola. Odmietol, že by došlo k zlyhaniu bezpečnosti.

Nemenovaný predstaviteľ kenskej polície informoval, že vypočúvali šiestich pasažierov.

Boeing 777 mal namierené z ostrova Maurícius do Paríža, po náleze podozrivého balíčka na toalete sa posádka rozhodla neplánovane pristáť v kenskej Mombase. Pasažieri boli evakuovaní.

Let číslo 463 odštartoval z Maurícia v sobotu o 21:00 miestneho času a do Paríža mal doraziť dnes pred 6:00 SEČ. Kvôli poplachu na palube však lietadlo sa 459 cestujúcimi a 14 členmi posádky po polnoci dosadlo na ranvej letiska v Mombase.

Cestujúci boli podľa hovorcu kenskej polície Charlesa Owina bezpečne evakuovaní. 

Francúzsko po novembrových útokoch v Paríži berie každú hrozbu súvisiacu s možným terorizmom veľmi vážne. Od útokov platí v krajine výnimočný stav sprevádzaný mimoriadnymi bezpečnostnými opatreniami a zvýšenými právomocami polície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.