Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2015, 19:59

SMS matke jedného z parížskych zabijakov: Tvoj syn zomrel ako mučeník

Brusel 9. decembra (TASR) - Matka Fouada Mohameda-Aggada koncom novembra dostala SMS správu, v ktorej jej nevesta nachádzajúca sa v Sýrii oznámila, že jej syn zomrel v Paríži mučeníckou smrťou. Ide o tretieho útočníka, ktorý sa odpálil v hudobnom klube Bataclan počas parížskych útokov z 13. novembra.

"Tvoj syn zomrel smrťou martýra spolu so svojimi bratmi 13. novembra." SMS s týmto znením odoslala koncom novembra zo Sýrie manželka Mohameda Fouada-Aggada; adresátkou správy bola jeho matka.

Informovala o tom dnes tlačová agentúra Belga.

Rodinná právnička Francoise Cottová vo vyhlásení pre médiá uviedla, že krátko po prijatí tejto správy ju kontaktovala matka parížskeho atentátnika a ona sa zas obrátila na príslušné súdne úrady. Vďaka tomu bolo možné identifikovať dovtedy neznámu totožnosť tretieho samovražedného atentátnika, ktorého telo sa našlo v klube Bataclan.

Vyšetrovatelia na základe tejto informácie odobrali vzorky DNA z tela obete a príslušníkov jeho rodiny, čím bolo možné potvrdiť identitu posledného člena komanda z Bataclanu, kde po útokoch prišlo o život 90 ľudí.

Fouad Mohamed-Aggad (23) pochádzal z obce Wissembourg v tesnom susedstve Štrasburgu. Podobne ako aj ďalší dvaja samovražední útočníci z Bataclanu - Omar Ismail Mostefai (29) a Samy Amimour (28) - aj Mohamed-Aggad odišiel do Sýrie. Bolo to koncom roka 2013, keď sa tam vybral spolu so svojim bratom a ôsmimi kamarátmi zo štrasburskej štvrte Meinau.

Právnička Cottová úradom oznámila, že kým sa Fouadov brat túžil zo Sýrie vrátiť domov, Fouad matke napísal, že je tam šťastný, že sa oženil a bude mať dieťa.

"Preňho neprichádzal do úvahy návrat do Francúzska. Hovoril, že chce zomrieť ako kamikadze v Iraku. Rodine sa neozval od augusta," dodala právnička.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.