Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2014, 11:40

Rusi hľadajú vinníka vykoľajeného metra. Zatkli dvoch ľudí

Dvoch zamestnancov metra zatkli ruskí vyšetrovatelia pre podozrenie z porušenia bezpečnostných pokynov v súvislosti s utorkovou nehodou, ktorá si vyžiadala najmenej 21 obetí.

Po vykoľajení troch vozňov súpravy metra v západnej časti Moskvy utrpelo tiež zranenia vyše 150 ľudí, pripomína agentúra Reuters. K nehode došlo počas rannej špičky. Niektoré médiá uvádzajú, že pri nehode zahynulo 22 osôb.

K vykoľajeniu vozňov došlo na linke Arbatsko-Pokrovskaja, medzi stanicami Park Pobedy a Slavianskij buľvar.

Ruskí vyšetrovatelia oznámili, že zadržali kontrolóra trate a jeho asistenta, ktorí čelia podozreniam, že patrične nedohliadali na fungovanie svetelnej signalizácie na trati a v podzemnom tuneli.

"Práca bola vykonaná nedostatočne," uvádza sa v stanovisku vyšetrovacieho výboru. "Vyústilo to do vykoľajenia vlaku, smrti 21 ľudí a rôznych zranení viac než 150 cestujúcich," dodali vyšetrovatelia.

Agentúra AP spresňuje, že svetelná signalizácia na časti trati, kde sa vlak vykoľajil, nebola počas opravných prác, ktoré prebehli v máji tohto roka, správne nainštalovaná.

Park Pobedy je najhlbšie položená stanica metra v Moskve - v hĺbke až 84 metrov -, čo záchranárom zvlášť sťažilo prácu. Záchranné práce, počas ktorých evakuovali viac než 1100 ľudí, trvali 12 hodín.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.