Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2015, 16:29

Proruský separatista z videa by mal byť Slovák z Bratislavy

Podľa informácií zo sociálnych sietí by Slovákom bojujúcim na Ukrajine mal byť Martin Keprta.

Ruská televízia Prvý kanál priniesla v rámci svojho spravodajského bloku aj krátky rozhovor s jedným z proruských separatistov, ktorý má na ruke nášivku so slovenskou vlajkou. Podľa prízvuku by skutočne mohlo ísť o bojovníka zo Slovenska.

Po včerajšom zverejnení rozhovoru v televízii TA3 sa na sociálnych sieťach rozprúdila živá diskusia na túto tému. Podľa viacerých používateľov by mužom z videa mohol byť 26 ročný Bratislavčan Martin Keprta.

Ten sa v minulosti venoval šermu a mal by byť členom organizácie Slovenskí branci, ktorá sa zameriava na vojenský výcvik. Keprta zverejnil posledný príspevok na svojom Facebookovom profile v septembri minulého roku, v decembri zverejnil video, na ktorom jemu podobný maskovaný muž so strelnou zbraňou na chrbte pripravuje na elektrickom variči jedlo.

Za službu v cudzom vojsku hrozí slovenským občanom trest odňatia slobody na 2 až 8 rokov. Podľa informácií Denníka N sa však príslušný paragraf nevzťahuje na proruských ozbrojencov, nakoľko tí nie sú považovaní za ozbrojené sily cudzieho štátu.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.