Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2014, 15:45

Fico: Sankcie voči Rusku by boli proti našim záujmom

Avizované prípadné sankcie voči Ruskej federácii pre Ukrajinu by boli proti záujmom slovenskej ekonomiky. Uviedol to predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) po dnešnom rokovaní Rady solidarity a rozvoja pred odletom na rokovanie summitu EÚ v Bruseli.

"Predstavitelia, najmä podnikateľského prostredia, veľmi jasne povedali, že budú spôsobené vážne škody slovenskej ekonomike aj európskej ekonomike. Preto predtým, ako čokoľvek rozhodneme na politickej úrovni v EÚ, je potrebné urobiť analýzu dopadov takýchto sankcií. Cítim, že na národnej slovenskej úrovni máme k týmto témam úplne rovnaké postoje. O to komfortnejšie sa mi do Bruselu odchádza," priblížil.

Ďalším okruhom tém rokovania Rady solidarity a rozvoja bol aj tzv. klimatický balíček EÚ a jeho vplyv na konkurencieschopnosť ekonomiky SR. "Rada má na to úplne rovnaký názor. Domnievame sa, že prostredie, kde sa EÚ nachádza, dnes produkuje iba 10 % svetovej produkcie skleníkových plynov. Nechápeme teda celkom, prečo máme byť lídrami v celosvetovom hnutí," zdôraznil.

"Veľmi jasne sme preto odmietli akékoľvek záväzné ukazovatele, napríklad 40-% redukciu skleníkových plynov alebo záväzný ukazovateľ podielu obnoviteľných zdrojov. Toto všetko je proti záujmom nielen slovenskej ekonomiky, ale určite aj európskej ekonomiky," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.