Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2015, 17:01

Istanbulským metrom otriasol výbuch, niekoľko ľudí je zranených

Metrom v najväčšom tureckom meste Istanbul otriasol výbuch, ktorého príčina nie je zatiaľ známa. Podľa predchádzajúcich strohých informácií tureckých médií sa hovorilo o výbuchu bomby alebo explózii elektrického transformátora. Zranených je niekoľko - podľa rôznych zdrojov päť až šesť. Nepotvrdili sa zatiaľ ani pôvodné informácie o jednom mŕtvom. Polícia sa doteraz k udalosti nevyjadrila; starosta miestnej štvrti Bayrampaşa hovoril o rúrkovej náloži.

Po explózii bola úplne prerušená prevádzka metra v stanici Bayrampaşa. Na miesto podľa tureckých televíznych staníc dorazilo veľa sanitiek a hasičských vozidiel. Úrady sa rozhodli zastaviť preventívne aj povrchovú električkovú dopravu.

Explózia vyvolala medzi obyvateľmi obavy z teroristického útoku. Ten si v októbri na na stanici v hlavnom meste Ankara vyžiadal cez stovku mŕtvych a bol pripísaný na vrub extrémistickej organizácii Islamský štát, ktorá pôsobí v susednej Sýrii a Iraku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.