Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2014, 15:58

Boje odstavili elektrinu v ukrajinskej bani. Pod zemou sú desiatky ľudí

Približne 30 baníkov uviazlo v podzemí v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny po výpadku elektrického prúdu, ktorý spôsobili boje medzi vládnymi jednotkami a domobranou. Informovalo o tom dnes tlačové oddelenie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR). Podľa agentúry ITAR-TASS informáciu zatiaľ žiadne iné zdroje nepotvrdili.

Tlačové oddelenie DĽR informovalo, že baníci zostali uväznení v bani s názvom Komsomolec Donbasu. "Boli prijaté všetky opatrenia na záchranu baníkov. Bezpečnostný personál ministerstva pre palivá a energetiku DĽR bol okamžite vyslaný do oblasti miest Kirovske a Šachtarsk, aby zaistili bezpečnosť pri práci odborníkom na elektrinu," uviedlo tlačové oddelenie.

Energetická spoločnosť DTEK so sídlom v Donecku predtým informovala, že k výpadku elektrickej energie v bani došlo v nedeľu večer a dôvodom bola delostrelecká paľba.

"V čase ostreľovania bol v bani pohotovostný oddiel siedmich baníkov, ktorí mali zabezpečiť ventiláciu a odčerpanie vody. Všetkých sa podarilo dostať na povrch," uvádza sa vo vyhlásení DTEK.

Baňa Komsomolec Donbasu patrí medzi najväčšie na Ukrajine. Pracuje v nej približne 4800 baníkov. Ročne z nej vyťažia štyri milióny ton uhlia, čo predstavuje osem percent z celkovej ťažby uhlia v krajine.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.