StoryEditor

Amerika buduje koalíciu. Proti militantom z ISIS

05.09.2014, 14:32
Autor:
tasr, stltasr, stl

Americký minister zahraničných vecí John Kerry dnes vo Walese oznámil, že Spojené štáty sformujú "jadra koalície" pre boj s militantmi Islamského štátu v Iraku. A vyzval spojencov a partnerov, aby ich podporili, zdôrazňujúc, že účasť pozemných síl je vylúčená.

"Potrebujeme na nich zaútočiť tak, aby sme im zabránili obsadiť územie, aby sme podporili iracké bezpečnostné sily a ďalších v regióne, ktorí sú pripravení postaviť sa im, bez toho, aby sme poskytli našich vlastných vojakov," citovala Kerryho agentúra Reuters.

"To je podľa mňa hranica pre každého, kto je tu: ani noha na zemi," povedal na stretnutí ministrov zahraničných vecí a obrany desiatich krajín.

Ministri USA, Británie, Francúzska, Nemecka, Kanady, Austrálie, Turecka, Talianska, Poľska a Dánska sa stretli popri summite NATO vo Walese, aby prerokovali stratégiu boja voči sunnitským militantom, ktorí obsadili veľké časi území v Iraku a Sýrii.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
18. január 2026 14:56