Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2016, 07:27

Trump si pripísal kľúčové víťazstvo, potvrdil svoju dominanciu

Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump sa stal víťazom utorkových volebných zhromaždení republikánov v štáte Nevada.

Trump si pripísal kľúčové víťazstvo, potvrdil svoju dominanciu

Na druhom mieste skončil Marco Rubio, tretie miesto patrí Tedovi Cruzovi. Vyplýva to z predbežných výsledkov, na ktoré sa odvoláva stanica BBC.

Nevada, z hľadiska volebných výsledkov považovaná za typicky nestály štát so značným zastúpením hispánskeho obyvateľstva, je pre celkový volebný proces kľúčová. Po oznámení výsledkov vypukli v Trumpovom tábore v Las Vegas oslavy. Republikánska strana nehlásila žiadne nezrovnalosti ani porušenie pravidiel.

Trump získal 45,0 percent hlasov, Rubio 24,3 a Cruz 20,5 percenta hlasov. Volebné zhromaždenia v Nevade nasledovali po sobotňajších primárkach v Južnej Karolíne, kde Trump zvíťazil so ziskom takmer jednej tretiny hlasov. O týždeň bude nasledovať tzv. supervolebný utorok, keď sa naraz uskutoční vyše desať primárok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.