Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2016, 14:27

Dva útoky v Afganistane si vyžiadali najmenej 20 životov

Dva útoky v Afganistane si vyžiadali najmenej 20 životov

Najmenej 20 ľudí, väčšinou civilistov, bolo dnes zabitých pri dvoch samovražedných útokoch v Afganistane. Hnutie Taliban sa prihlásilo k popoludňajšiemu atentátu pred budovou ministerstva obrany v Kábule, ktorý stál podľa kábulskej polície životy deviatich ľudí. Pri rannom útoku vo východnej provincii Kunar bolo zabitých najmenej 11 ľudí, vrátane veliteľa miestnych protitalibanských milícií, oznámili afganské úrady.

Atentátnik opásaný výbušninami sa odpálil pred budovou ministerstva obrany v Kábule. Zabitých bolo podľa polície deväť ľudí, ďalších 13 utrpelo zranenia. Do kábulských nemocníc bolo privezených osem zranených, šesť z nich je v kritickom stave, oznámil podľa agentúry DPA hovorca ministerstva zdravotníctva.

Nikto sa doposiaľ neprihlásil k rannému samovražednému útoku v správnom stredisku provincie Kunar, Asadábáde. Atentátnik tam prišiel na motocykli pred vstup do areálu provinčnej vlády a odpálil výbušniny na svojom tele. Zabitých bolo najmenej 11 osôb, ďalších 40 utrpelo zranenia. Medzi obeťami je podľa provinčného guvernéra Vahidulláha Kalimzaia mnoho detí, ktoré sa hrali v blízkom parku.

Podľa úradov bol očividným terčom tohto útoku kmeňový staršina a veliteľ milícií Hadzi Chán, ktorý sa vlani významne podieľal na množstve operácií proti hnutiu Taliban v danej oblasti.

Podľa informácií misie OSN v Afganistane vlani v tejto krajine pri útokoch povstalcov zahynulo 3545 civilistov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.