Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2016, 14:15

Brusel sa spamätáva z útokov. Z letiska odštartovalo prvé lietadlo

Z bruselského letiska vyštartovalo prvé lietadlo od útokov
Zdroj: Reuters

Z bruselského letiska Zaventem dnes odštartovalo prvé civilné lietadlo od teroristických útokov z 22. marca. Cieľovou destináciou lietadla spoločnosti Brussels Airlines je portugalské mesto Faro.

Riaditeľ spoločnosti Brussels Airport Arnaud Feist uviedol, že čiastočné obnovenie prevádzky letiska Zaventem aj pre civilnú dopravu je "symbolom nádeje". Z Bruselu dnes vypravia ešte dva civilné lety: do gréckych Atén a talianskeho Turína.

V súvislosti s postupným obnovovaním prevádzky začali na letisku platiť nové, prísnejšie bezpečnostné opatrenia.

Podľa sobotného oznámenia polície tieto predpisy majú zahŕňať náhodné kontroly vozidiel prichádzajúcich na letisko, ako aj kontrolu osôb a ich batožiny ešte predtým, než budú smieť vstúpiť do terminálu. Kontrolovať sa budú aj občianske preukazy a pasy.

Letisko bolo uzatvorené po samovražedných bombových útokoch na jeho hlavnom termináli a v bruselskom metre z 22. marca, ktoré usmrtili 32 ľudí a ďalším 270 osobám spôsobili zranenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.