Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2016, 18:57

Chobotnica utiekla z akvária do oceánu. Ostali po nej mokré stopy na podlahe

Obľúbená chobotnica Inky využila nedbanlivosť zamestnancov novozélandského Národného akvária a prekĺzla neuzavretým vekom vodnej nádrže. Chobotnici so zajačími úmyslami sa podarilo prekĺznuť úzkym odtokom na slobodu a podľa zamestnancov je už v Tichom oceáne.

Chobotnica utiekla z akvária do oceánu. Ostali po nej mokré stopy na podlahe
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&foto1=ANE6295c2_nanz_octopus.jpg

Keď pracovníci akvária v prístavnom meste Napier dorazili začiatkom roka na smenu, s údivom zistili, že v nádrži, kde boli dve chobotnice, je iba jediná. Jeden z hlavonožcov využil šancu a pootvoreným poklopom prekĺzol z akvária von, píše portál iDNES.cz.

„Podarilo sa mu dostať sa k odtokovej rúre vedúcej do mora a zmizol. Ani sa nerozlúčil,“ komentoval útek svojho zverenca pre Novozélandský rozhlas správca vodného sveta Rob Yarrall. Neposedný mäkkýš utiekol už pred tromi mesiacmi, ale akvárium o jeho úteku informovalo až tento týždeň.

Zamestnanci podľa stôp na podlahe zistili, že sa chobotnica odplazila k ústiu pätnásť centimetrov širokého potrubia, ktoré - našťastie pre ňu - viedlo do mora. Rozmery vodného tvora síce presahovali priemer dutiny, ale chobotnice je veľmi pružná a dokáže sa pretiahnuť otvorom veľkým ako je jej zobák, ktorý je jedinou pevnou časťou jej tela.

Inky sa do Národného akvária dostal v roku 2014, keď sa neďaleko prístavu chytil do pasce na kôrovce.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.