Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2016, 16:21

V Maďarsku zatkli dvoch Britov a Inda za ilegálny prevoz migrantov

V Maďarsku zatkli dvoch Britov a Inda za ilegálny prevoz migrantov
Zdroj: Reuters

Dvoch Britov a Inda zatkli v sobotu neskoro večer v Maďarsku. Obvinení sú z pokusu ilegálne prepraviť vyše desať migrantov do Rakúska. Informovala o tom dnes tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na maďarskú políciu.

Kým Maďarsko vlani na jeseň nezatvorilo svoje južné hranice, bolo pre státisíce migrantov hlavnou vstupnou bránou do severnej Európy, prevažne do Nemecka. Migranti unikajúci pred chudobou a násilím na Blízkom východe či v Afrike tadiaľ putovali za lepším životom v bohatšej časti sveta.

Prúd utečencov sa výrazne spomalil a zmenšil, pretože plot na maďarskej hranici vytlačil migrantov na juh do Chorvátska a Slovinska, ktoré však začiatkom tohto roka tiež zapečatili svoje hranice.

Migranti však ďalej v malých počtoch prechádzajú cez plot a polícia pravidelne zadržiava ľudí, ktorí sa pokúšajú prepraviť migrantov na Západ, uvádzajú policajné správy.

Keď maďarská polícia zastavila Nissan na hlavnej ceste vedúcej k rakúskej hranici, zistila, že dvaja Briti - 26-ročný muž identifikovaný ako A.S. a 31-ročný S.M.S. - v ňom vezú 11 sýrskych a afganských občanov.

V inom prípade zastavila polícia na ceste 34-ročného indického štátneho príslušníka S.M., ktorý vo svojom BMW viezol do Rakúska bližšie neurčený počet Somálčanov a Pakistancov. Vodiča zatkli.

Ďalšie podrobnosti nie sú zatiaľ známe.

Maďarsko je súčasťou schengenskej zóny Európskej únie, v ktorej sú zrušené kontroly pasov, ale polícia bežne kontroluje totožnosť osôb na hlavnej ceste vedúcej k rakúskej hranici.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.