Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2016, 17:01

Nórska vláda sa odvolala. Nesúhlasí s tým, že Breivikove práva boli porušené

Nórska vláda sa odvolala. Nesúhlasí s tým, že Breivikove práva boli porušené
Zdroj: Reuters

Nórska vláda sa dnes odvolala voči rozhodnutiu krajského súdu v Osle, podľa ktorého nórske úrady porušili ľudské práva teroristu Andersa Breivika jeho izoláciou od spoluväzňov. Oznámil to dnes nórsky minister spravodlivosti Anders Anundsen, napísala agentúra AP.

Nórska vláda podľa Anundsena "nesúhlasí" s verdiktom krajského súdu v Osle z 20. apríla, podľa ktorého došlo k porušeniu práv tohto pravicového extrémistu vyplývajúcich z Európskeho dohovoru o ľudských právach. Breivik si odpykáva trest za terorizmus a vraždu 77 ľudí.

Bližšie podrobnosti o rozhodnutí vlády budú zverejnené v priebehu nasledujúcich dní, dodal Anundsen.

Breivik zažaloval nórsku vládu za porušenie svojich ľudských práv, ku ktorému malo dôjsť jeho izolovaním od spoluväzňov, častými osobnými prehliadkami, skutočnosťou, že mu počas presunov medzi jeho troma väzenskými celami často nasadzovali putá, a tým, že so dvojím právnikom môže komunikovať len cez sklenenú stenu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.