Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2016, 15:30

V mori sa zrazili dve ponorky. Poľskú museli odtiahnuť, ruská odplávala vlastnou silou

Ruské plavidlo vraj zo zrážky vyviazlo bez väčšieho poškodenia a po vynorení sa dostavilo na svoju základňu v Kaliningradskej oblasti.

V mori sa zrazili dve ponorky. Poľskú museli odtiahnuť, ruská odplávala vlastnou silou
Zdroj: Reuters (ilustračná snímka)

V Baltskom mori neďaleko rozhrania poľských a ruských pobrežných vôd sa zrazili poľská a ruská ponorka. Oznámila to dnes ruská celoštátna súkromná televízia REN-TV. K incidentu údajne došlo pred niekoľkými dňami. Poškodené poľské plavidlo bolo odtiahnuté, ruská ponorka odplávala vlastnou silou.

Podľa ruskej televízie sa zrazili ruská ponorka Krasnodar s poľskou dieselovou ponorkou Orzel. Incident sa mal odohrať v pobrežných vodách západne od Kaliningradu v Gdanskom zálive. Velenie ruského vojenského námorníctva odmietlo udalosť komentovať, poľské médiá o nej zatiaľ neinformovali.

Ruské plavidlo vraj zo zrážky vyviazlo bez väčšieho poškodenia a po vynorení sa dostavilo na svoju základňu v Kaliningradskej oblasti. Poľská ponorka údajne poškodená bola a musela byť odtiahnutá.

Ponorky Krasnodar dostalo ruské námorníctvo do výzbroje len nedávno, okrem Baltského sú nasadené aj v Čiernom mori. Vyzbrojené sú riadenými raketami Kaliber a vyznačujú sa tichým chodom. Orzel sú staršie stroje sovietskej výroby, ktoré sa do výzbroje poľského námorníctva dostali koncom 80. rokov minulého storočia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.