Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2016, 12:03

Lavrov prezradil, ktorá krajina je podľa neho najagresívnejšia a najrusofóbnejšia

Lavrov prezradil, ktorá krajina je podľa neho najagresívnejšia a najrusofóbnejšia
Zdroj: Reuters

Baltské štáty neprejavili Moskve nijakú vďačnosť za to, že ich po rozpade Sovietskeho zväzu nechala "odísť v mieri", uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v dnes zverejnenom rozhovore pre švédsky denník Dagens Nyheter.

Za "najagresívnejšiu a najrusofóbnejšiu krajinu" označil Lavrov Litvu, ktorá podľa neho tlačí NATO do "protiruského smerovania". Kolegovia z NATO údajne Lavrova kedysi ubezpečovali, že Estónsko, Litva a Lotyšsko "sa upokoja", keď v roku 2004 vstúpia do aliancie, čo sa však podľa šéfa ruskej diplomacie nestalo.

"Do NATO vstúpili, ale nijaký pokoj nenastal, najmä u nášho litovského suseda," uviedol podľa agentúry AP v rozhovore Lavrov.

Okrem iného ruský minister zahraničných vecí obhajoval manévre ruských vojenských lietadiel, ktoré v Baltskom mori nalietavali tento mesiac na americký torpédoborec. Podľa Lavrova si posádky lietadiel len chceli loď z "bezpečnej vzdialenosti" obzrieť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.