Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2016, 16:02

Messi mu daroval dres, aj s rodinou musel utiecť z Afganistanu

Rodina afganského chlapca, ktorému daroval podpísaný dres argentínsky futbalista Lionel Messi, musela utiecť z krajiny pre neustále telefonické vyhrážky.

Messi mu daroval dres, aj s rodinou musel utiecť z Afganistanu
Zdroj: TASR

Mohammad Arif Ahmadí, ktorého fotky syna s podomácky vyrobeným dresom s číslom 10 obleteli svet, povedal, že sa odsťahovali do susedného Pakistanu. Tam v meste Quetta dúfajú, že nájdu pokoj. "Život sa pre nás stal utrpením. Nechceli sme opustiť Afganistan, ale vyhrážky sa stupňovali," povedal chlapcov otec.

Podľa slov otca rodina nechcela z Afganistanu odísť, ale vyhrážky pribúdali a boli čoraz vážnejšie. Ahmadí vysvetlil, že mal obavy, že syna Murtazu Ahmadího unesú po tom, čo sa stal internetovou senzáciou. Na internete sa začala šíriť chlapcova fotografia, na ktorej má oblečené Messiho tričko vyrobené z obyčajnej pruhovanej igelitovej tašky.

Rodina najprv odcestovala do pakistanského hlavného mesta Islamabad, ale nemohla tam pre vysoké životné náklady dlho zostať. Neskôr sa presťahovala do Kvéty. "Predal som všetok svoj majetok a odviedol som rodinu z Afganistanu, aby som zachránil život syna aj životy zvyšku rodiny," povedal otec.

Začiatkom tohto roka afganská futbalová federácia prisľúbila, že zorganizuje stretnutie Messiho, vyslanca dobrej vôle Detského fondu OSN, a Murtazu. Objavili sa správy, že Messi buď príde navštíviť chlapca do Afganistanu, alebo sa zorganizuje iná príležitosť - napríklad pošlú chlapca do Španielska, kde Messi hrá v Barcelone, alebo sa uskutoční stretnutie v tretej krajine.

Ani jedna z týchto možností však nevyšla, povedal Ahmadí. "Murtazá stále dúfa, že jedného dňa sa bude môcť stretnúť so svojím hrdinom Messim," dodal otec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.