Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2016, 09:30

Sprvu Írsko, dnes hlavne Mexiko. Pozrite si, odkiaľ prichádzali do USA migranti v priebehu takmer dvoch storočí

Unikátne video ukazuje, odkiaľ prichádzali do Spojených štátov migranti od roku 1820.

socha slobody
Zdroj: Reuters

79 miliónov ľudí dostalo právoplatný štatút rezidenta na území Spojených štátov medzi rokmi 1820 až 2013. Nižšie umiestnené video prináša prehľad, koľko ľudí v jednotlivých dekádach do USA dorazilo. Treba však poznamenať, že zmapovaná je len legálna migrácia - nútená (otroctvo) a ilegálna migrácia vo videu zaznamenaná nie je. Každá krajina je farebne odlíšená, jedna bodka predstavuje 10-tisíc ľudí. Video ponúka aj rebríček top 3 krajín, z ktorých v jednotlivých rokoch dorazili migranti. Informáciu priniesol server Metrocosm.com

Z videa je vidieť, že prví migranti, prichádzajúci do USA, pochádzali z Írska, Nemecka a Veľkej Británie, zdroj migrácie sa následne presunul do Talianska, Ruska a Maďarska. Neskôr do USA začali prichádzať aj ľudia z Južnej Ameriky a Ázie, po páde Železnej opony sa do USA začali sťahovať aj obyvatelia východnej Európy a nastúpila aj migrácia z Afriky. Najviac migrantov prišlo do USA medzi rokmi 2000 a 2010, keď sa do krajiny legálne presťahovalo vyše 10 miliónov ľudí. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.