Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2016, 19:35

Bojovníci Islamského štátu upálili kresťanku. "Odpusť im," povedalo dievča matke

Bojovníci Islamského štátu upálili kresťanku. "Odpusť im," povedalo dievča matke
Zdroj: Reuters

Že Islamský štát (IS) pácha nevýslovné krutosti nielen na civiloch niet pochýb. Na konferencii o prenasledovaní kresťanov zaznel príbeh mladého dievčaťa, ktoré ani tesne pred smrťou po tom, čo ju upálili bojovníci IS, nestratila svoju ľudskosť.

Mladá kresťanka umierala v náručí svojej matky na následky popálenín. Teroristi z IS totiž zapálili ich dom v irackom meste Mosul. Tesne pred smrťou matke povedala: „Odpusť im“. O prípade píše portál Telegraph.

Tento smutný príbeh vyrozprávala obhajkyňa ľudských práv Jacqueline Isaacová na konferencii o prenasledovaní kresťanov, ktorá sa konala minulý mesiac v New Yorku. Dievča, približne 12-ročné, bolo v sprche, keď do ich domu prišli militanti. Chceli, aby jej matka zaplatila džizju, náboženský poplatok stanovený pre menšiny ako sú kresťania, šiiti či alaviti.

Matka zaplatiť chcela, ale požiadala bojovníkov IS, aby počkali, kým jej dcéra vyjde zo sprchy. Oni však požadovali poplatok okamžite a kúpeľňu zapálili.

"Zahraniční bojovníci IS stáli pri dverách domu a povedali jej ‘máte dve možnosti, môžete odísť, alebo zaplatíte,’" povedala Issacová na konferencii.

Matka im odpovedala, že zaplatí, len potrebuje pár sekúnd, pretože jej dcéra je v sprche, kde horí.

"‘Nemáš pár sekúnd’, odpovedali jej a pochodňou podpáli celý dom," popisovala Isaacová.

Matka sa dcéru snažila zachrániť, ale v ohni dievča utrpelo popáleniny štvrtého stupňa.

Podľa slov Issacovej sa s ňou matka ponáhľala do nemocnice, ale dcéra jej umrela na ramenách. Posledné slová dievčaťa zneli: "Odpusť im. Uprostred temnoty je svetlo. Kde je svetlo, tam je nádej," dodalo dievča.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.