Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2016, 15:35

Abdeslam si neželal vypovedať, chce tak urobiť neskôr

Abdeslam si neželal vypovedať, chce tak urobiť neskôr
Zdroj: REUTERS

Belgický občan Salah Abdeslam, podozrivý z účasti na teroristických útokoch, pri ktorých 13. novembra zahynulo v Paríži 130 ľudí, odmietol dnes pred francúzskym vyšetrovacím sudcom vypovedať. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na Abdeslamovho právnika.

"Neželal si dnes vypovedať," citovala Abdeslamovho právneho zástupcu Franka Bertona televízna stanica BFM-TV. Podľa Bertona bude Abdeslam vypovedať neskôr. Konkrétny termín však neuviedol.

Abdeslama previezli na súd v centre Paríža za prísnych bezpečnostných opatrení z väznice Fleury-Merogis na južnom predmestí francúzskej metropoly, kde bol umiestnený v samoväzbe s 24-hodinovým dozorom.

Salah Abdeslam (26) je považovaný za jediného ešte žijúceho člena teroristickej skupiny, ktorá vlani v novembri pri koordinovaných útokoch so strelnými zbraňami a výbušninami zavinila na rôznych miestach v Paríži smrť 130 ľuďom.

Abdeslama zadržala 18. marca v Bruseli belgická polícia; po niekoľkých týždňoch ho previezli do Francúzska, kde je trestne stíhaný za teroristické činy. Jeho presná úloha pri príprave a realizácii útokov v Paríži nie je zatiaľ celkom objasnená.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.