Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2016, 00:00

Menila plienky Kim Čong-unovi. Teraz žije v USA

Menila plienky Kim Čong-unovi. Teraz žije v USA
Zdroj: Reuters

Americkí novinári vypátrali tetu severokórejského diktátora Kim Čong-una. S podporou tajnej služby žije už 20 rokov v Amerike, kde s manželom prevádzkuje čistiareň odevov. Ko Jong-sok prehovorila o dobe, keď sa o malého synovca starala. Jeho cesta do čela Kórejskej ľudovodemokratickej republiky sa vraj začala už vo veku ôsmich rokov.

Nový život, nová identita
Ko Jong-sok s manželom, ktorého jej kedysi osobne vybral otec dnešnej hlavy štátu Kim Čong-il, žije neďaleko New Yorku a o svojej minulosti veľa nehovorí. Americké úrady im poskytli azyl a úplne novú identitu. Americká CIA ich považovala za cenné zdroje informácií o Severnej Kórei a na začiatku v roku 1998 im poskytla viac ako 200-tisíc dolárov. Svoje pôvodné mená a životný príbeh sa manželom darilo tajiť 20 r

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.