Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2016, 14:53

Francúzi zrejme zachytili signál z čiernych skriniek zrúteného lietadla EgyptAir

Predpokladá sa, že sa nachádzajú v hĺbke 2500-3000 metrov pod hladinou mora.

Francúzi zrejme zachytili signál z čiernych skriniek zrúteného lietadla EgyptAir
Zdroj: Reuters

Francúzska loď Laplace, ktorá sa v Stredozemnom mori zúčastňuje na pátraní po havarovanom lietadle Airbus A320 spoločnosti EgyptAir, zachytila signál vysielaný zrejme jeho tzv. čiernymi skrinkami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na egyptské zdroje.

Podľa dnešného vyhlásenia egyptských úradov sa k pátracím tímom tento týždeň pripojí aj loď John Lethbridge prepojená so spoločnosťou Deep Ocean Search.

Obe lode majú zariadenia, ktoré by mali byť schopné vytiahnuť zapisovače údajov o lete a dianí v kabíne lietadla aj z veľkých hĺbok. Predpokladá sa, že sa nachádzajú v hĺbke 2500-3000 metrov pod hladinou mora.

Čierne skrinky, ktorých záznamy by mohli pomôcť objasniť záhadné zrútenie lietadla, vysielajú signál umožňujúci ich lokalizáciu, avšak len 30 dní.

Oblasť pátrania po lietadle egyptskej spoločnosti, ktoré sa zrútilo 19. mája, pričom zahynulo všetkých 66 ľudí na palube, sa zúžila na päť kilometrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.