Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2016, 09:54

Pátranie po japonskom chlapcovi trvá už niekoľko dní. Rodičia ho nechali za trest v lese

Pátranie po japonskom chlapcovi trvá už niekoľko dní. Rodičia ho nechali za trest v lese
Zdroj: Reuters

Už päť dní pokračuje pátranie po sedemročnom japonskom chlapcovi, ktorého rodičia prinútili vystúpiť z auta uprostred lesa, aby ho tak "potrestali" za nevhodné správanie. Keď sa pre neho o niekoľko minút neskôr vrátili, bol chlapec preč a odvtedy sa po ňom nenašla ani stopa.

Policajti na koňoch hľadajú sedemročného chlapca, ktorého rodičia nechali za trest v lese samého.
Zdroj: Reuters

Kým zalesnenú oblasť ostrova Hokkaidó prehľadáva viac ako 180 záchranárov, v Japonsku sa rozhorela diskusia, či išlo ešte o trest, alebo už o týranie, napísala dnes agentúra AP. Rodičia sedemročného Jamata pôvodne polícii tvrdili, že sa chlapec stratil, keď v lese zbierali divoké byliny.

Ľudia spolu s policajtmi hľadajú sedemročného chlapca, v meste Nanae na japonskom ostrove Hokkaido.
Zdroj: Reuters

Až neskôr priznali, že ho prinútili vystúpiť z auta, aby ho tak potrestali za to, že pri predchádzajúcej zastávke pri rieke, hádzal kamene na ľudí a automobily. Polícia teraz zvažuje, či by rodičia nemali byť obvinení z opustenia dieťaťa. V lesoch na Hokkaide, ktorý je najsevernejším japonským ostrovom, žijú medvede.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.