Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2016, 11:50

Rieka v Paríži zatopila prvé byty, zavreli sa múzeá a parky

Rieka v Paríži zatopila prvé byty, zavreli sa múzeá a parky
Zdroj: Reuters

Stúpajúca rieka Seina zatopila dnes v Paríži prvé byty. Okrem múzeí ako Orsay či Louvre a výstavného pavilónu Grand Palais v blízkosti nábrežia, uzavreli úrady, na sklamanie turistov, tiež niektoré parky a cintoríny.

Uzatvárajú sa aj niektoré významné križovatky na cestných ťahoch v parížskej oblasti, čo pri piatkovom dopoludní začalo spôsobovať značné problémy.

Zároveň sa chystá v mestských telocvičniach ubytovanie pre ľudí v núdzi. Okrem majiteľov, či nájomníkov vytopených bytov ich začali využívať prví bezdomovci, ktorí prišli o svoje miesta pod mostami.

Televízia BFMTV ukázala zábery, ako sa voda dostala do pivničných bytov v 16. obvode na západnom okraji Paríža. Miestni obyvatelia netajili svoje obavy zo zhoršenia situácie, čo by mohlo viesť i k ich čiastočnej evakuácii.

Stále se počíta s kulmináciou hladiny rieky na 6,5 metrov v priebehu večera. Na tejto úrovni má vydržať v priebehu víkendu. Marna, ktorá sa vlieva do Seiny východne od Paríža, už podľa dostupných informácií začala pozvoľna klesať.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.