Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2016, 11:50

Rieka v Paríži zatopila prvé byty, zavreli sa múzeá a parky

Rieka v Paríži zatopila prvé byty, zavreli sa múzeá a parky
Zdroj: Reuters

Stúpajúca rieka Seina zatopila dnes v Paríži prvé byty. Okrem múzeí ako Orsay či Louvre a výstavného pavilónu Grand Palais v blízkosti nábrežia, uzavreli úrady, na sklamanie turistov, tiež niektoré parky a cintoríny.

Uzatvárajú sa aj niektoré významné križovatky na cestných ťahoch v parížskej oblasti, čo pri piatkovom dopoludní začalo spôsobovať značné problémy.

Zároveň sa chystá v mestských telocvičniach ubytovanie pre ľudí v núdzi. Okrem majiteľov, či nájomníkov vytopených bytov ich začali využívať prví bezdomovci, ktorí prišli o svoje miesta pod mostami.

Televízia BFMTV ukázala zábery, ako sa voda dostala do pivničných bytov v 16. obvode na západnom okraji Paríža. Miestni obyvatelia netajili svoje obavy zo zhoršenia situácie, čo by mohlo viesť i k ich čiastočnej evakuácii.

Stále se počíta s kulmináciou hladiny rieky na 6,5 metrov v priebehu večera. Na tejto úrovni má vydržať v priebehu víkendu. Marna, ktorá sa vlieva do Seiny východne od Paríža, už podľa dostupných informácií začala pozvoľna klesať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.