Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2016, 20:10

Rusi na Kryme demonštrovali svoju leteckú silu. Prvýkrát od anexie

Vojenské cvičenie bolo vôbec prvou podobnou akciou tohto rozsahu na Kryme od anexie Ruskom.

Rusi na Kryme demonštrovali svoju leteckú silu. Prvýkrát od anexie
Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

Ruské letectvo v nedeľu demonštrovalo svoju silu na vojenskej prehliadke v krymskom prístave Sevastopoľ. Dav priaznivcov armádnej techniky mohol sledovať letové ukážky bojových SU-34 a SU-30 i vrtuľníkov Ka-52 Hokum B. Piloti strojov predviedli náročné zostavy aj simulované bombardovanie pozemných cieľov.

Prehliadka bola súčasťou víkendového cvičenia ruského letectva na Kryme. Moderné stroje ruského leteckého arzenálu predviedli do detailu prepracovanú šou pred početnou skupinou prizerajúcich sa ľudí.

Súčasťou bol aj na centimetre presný let vo formácii. Na prehliadke vystúpili tiež piloti, ktorí sa zúčastnili ruských náletov v Sýrii.

Veliteľ ruského letectva Viktor Bondarev si v súvislosti s prehliadkou neodpustil pripomenúť, že až donedávna ukrajinský Krym je už pevnou súčasťou Ruska.

"Krymské územie nie je len súčasťou Ruska, je tiež dôležitým strategickým bodom pri ochrane našich južných hraníc," povedal na tlačovej konferencii.

Víkendové vojenské cvičenie bolo podľa zahraničných expertov vôbec prvou podobnou akciou tohto rozsahu na Kryme od anexie Ruskom na jar roku 2014.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.