Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2016, 10:40

Trump je lojálny len sám sebe. Zverejnili údaje, ktoré na magnáta zhromažďovali demokrati

Materiály sú súhrnom kontroverzných Trumpovych výrokov.

Trump je lojálny len sám sebe. Zverejnili údaje, ktoré na magnáta zhromažďovali demokrati
Zdroj: Reuters

Americký server Gawker v stredu zverejnil obsah údajných záznamov Demokratickej strany o Donaldovi Trumpovi, ktorých sa zmocnili pri hackerskom útoku ruské tajné služby.

Dvesto stránkový súhrn má podľa agentúry AP dokázať, že newyorský magnát je klamár a zlý obchodník, ktorý je lojálny len sám k sebe. Demokratická strana pravosť zverejneného dokumentu nepotvrdila.

Trump v reakcii na údajný ruský útok vyhlásil, že akciu v skutočnosti zinscenovali demokrati, aby odviedli pozornosť od problémov Hillary Clintonovej. Obsah publikovaných dát nie je podľa neho dôležitý. "Tieto informácie sú známe po mnoho rokov a veľká časť z nich je nepresná," uviedol republikánsky kandidát.

Denník The Washington Post v utorok napísal, že do počítačovej siete vedenia americkej Demokratickej strany sa dostali agenti ruských tajných služieb. Moskva vraj mala okrem záznamov o Trumpovi aj prístup k e-mailovej prevádzke demokratov. Kremeľ vo vyhlásení tieto informácie poprel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.