Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2021, 14:19

V nemocniciach je čoraz viac mladých ľudí s covidom, hlási Británia

Podľa údajov britskej Národnej zdravotnej služby je v súčasnosti v odbornej starostlivosti v dôsledku koronavírusu zhruba 6500 ľudí.

V nemocniciach je čoraz viac mladých ľudí s covidom, hlási Británia
Zdroj: TASR/AP

Tretia vlna pandémie koronavírusu priniesla v Británii zmeny vo vekovej štruktúre pacientov, ktorí musia byť v dôsledku ochorenia COVID-19 hospitalizovaní.

V nemocniciach je čoraz viac pacientov v mladších vekových kategóriách, informovala v pondelok agentúra APA.

Podľa údajov britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) je v súčasnosti v odbornej starostlivosti v dôsledku koronavírusu zhruba 6500 ľudí.

Hospitalizovaných je však presne rovnaký počet pacientov vo veku od 0 do 24 rokov ako počas druhej vlny v januári tohto roka, keď bolo v nemocniciach 40-tisíc ľudí.

Britské zdravotnícke orgány ako dôvod uvádzajú veľké rozdiely v miere očkovania rôznych vekových skupín, píše APA.

Počet pacientov vo vekovej kategórii od 45 do 54 rokov je aktuálne o 75 nižší než na vrchole druhej vlny pandémie; počet pacientov nad 80 rokov je dokonca nižší o 90 percent.

V mladších vekových kategóriách (0-24) sú však počty rovnaké ako v polovici januára.

U mladých Britov bola aj miera nových infekcií najvyššia, pripomína APA. K najväčšiemu počtu hospitalizácií však aj tak dochádza vo vekovej kategórii nad 85 rokov.

V každej vekovej skupine okrem toho v porovnaní s januárom stúpol počet prípadov úmrtia. Na najnižšej úrovni bol u detí mladších než 14 rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.