Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2016, 14:21

Milujeme EÚ. Tisíce Britov protestujú proti odchodu z únie

Milujeme EÚ. Tisíce Britov protestujú proti odchodu z únie
Zdroj: Reuters

Tisícky ľudí vyšli dnes do ulíc Londýna, aby tam demonštrovali proti rozhodnutiu väčšiny občanov krajiny opustiť Európsku úniu.

Účastníci Pochodu za Európu, ktorí sa zišli vďaka iniciatíve prostredníctvom sociálnych sietí, niesli transparenty s nápismi ako Bremain (kombinácia písmena B so slovom remain, ktoré znamená zostať) a We Love EÚ.

Demonštranti, medzi ktorými je najmenej 2000-3000 mladých ľudí, požadujú zrušenie výsledkov referenda o budúcnosti krajiny v únii britským parlamentom a akcentujú, že budúcnosť krajiny vidia práve v EÚ.

Pozrite si rozhovor o situácii v Európe s analytikom Martinom Dubécim.

Informácie priniesli tlačová agentúra DPA a britská verejnoprávna BBC.

Ako je známe, internetovú petíciu, ktorá požaduje nový plebiscit o danej problematike, podporilo už podpismi viac ako štyri milióny občanov. O platnosti niektorých z nich vyjadril pochybnosti príslušný výbor dolnej komory britského parlamentu.

Zainteresovaní politickí lídri zdôrazňujú, že výsledok referenda treba brať vážne a rozhodnutie Britov je nezvratné a treba urýchlene prikročiť k jeho realizácii v praxi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.