Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2016, 12:24

Stabilita Turecka je pre budúcnosť Európy mimoriadne dôležitá, tvrdí Bugár

Dôležité je podľa Bugára hľadať spôsob, ako upokojiť situáciu v krajine.

Šéf Most-Híd Béla Bugár
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Stabilita Turecka je pre budúcnosť Európy mimoriadne dôležitá. A to aj v súvislosti s utečeneckou krízou v Európe. Preto treba odsúdiť akýkoľvek násilný pokus o prevzatie moci, ktorý nerešpektuje demokratické pravidlá. Myslí si to podpredseda Národnej rady SR a predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

"Akýkoľvek násilný pokus o prevzatie moci nerešpektujúci demokratické pravidlá je potrebné jednoznačne odsúdiť a vyjadriť podporu vláde, ktorá vznikla na základe výsledkov volieb, aj keď nemusíme s niektorými jej krokmi súhlasiť," napísal na sociálnej sieti Facebook v reakcii na pokus časti armády o štátny prevrat v Turecku.

"Aj vzhľadom na viaceré kontroverzné kroky v posledných mesiacoch, ktoré mnohí vnímali ako smerovanie k autoritárskemu režimu," doplnil predseda Mosta-Híd.

V Turecku je niekoľko tisíc slovenských občanov. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák informoval, že medzi zranenými a nezvestnými by nemali byť Slováci. Našim občanom ministerstvo odporúča zvážiť cestu do Istanbulu a Ankary, hoci situácia sa stabilizuje a podľa slovenských predstaviteľov nie je dôvod na paniku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.