Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2016, 12:54

Útok ozbrojencov v Somálsku si vyžiadal deväť životov

Somálsko: Pri útoku ozbrojencov na kriminálny úrad v Mogadiše zomrelo deväť ľudí

Útok ozbrojencov v Somálsku si vyžiadal deväť životov
Zdroj: Reuters

Neznámi ozbrojenci prepadli dnes opevnené ústredie kriminálneho vyšetrovacieho úradu v centre somálskej metropoly Mogadišo a zabili najmenej päť ľudí. Incident následne ukončila polícia a zneškodnila všetkých štyroch útočníkov, informovala agentúra AP.

Útok na ústredie somálskeho kriminálneho vyšetrovacieho úradu v Mogadiše odštartovali dvaja samovražední atentátnici, ktorí sa odpálili v autách naložených s výbušninami priamo pred vstupnými bránami do objektu. Najmenej dvaja strelci sa potom pokúsili pešo prebojovať dovnútra. Polícia sa domnieva, že išlo o bojovníkov islamistickej skupiny aš-Šabáb.

Bezpečnostné sily útok odrazili a ozbrojencov, snažiacich sa vniknúť do opevneného zariadenia, zastrelili. Pre agentúru AP to potvrdil príslušník napadnutého policajného úradu.

Extrémisti z aš-Šabábu napojení na al-Káidu sú v Somálsku už dlhodobo zdrojom krvavého násilia, pričom sa zameriavajú na vládnych predstaviteľov i na domácich a zahraničných vojakov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.