Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2016, 16:20

Putin reaguje na teroristov. Hrozby ISIS netreba zveličovať, odkazuje Kremeľ

Putin reaguje na teroristov. Hrozby ISIS netreba zveličovať, odkazuje Kremeľ
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin vie o najnovších vyhrážkach džihádistickej organizácie Islamský štát (IS) voči Rusku. Vyhlásil to dnes v Moskve hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorý súčasne upozornil, že význam týchto hrozieb "netreba zveličovať", ale obozretnosť "je na mieste".

Peskov takto podľa agentúry RIA Novosti reagoval na výzvu IS, ktorá svojich prívržencov nabáda, aby viedli proti Rusku tzv. svätú vojnu. Vyplýva to z deväťminútového videozáznamu, ktorý v nedeľu zverejnili na internete.

"Počúvaj, (ruský prezident Vladimir) Putin, prídeme do Ruska a budeme vás zabíjať vo vašich domoch... Bratia, uskutočňujte džihád, zabíjajte ich a bojujte proti nim," hovorí podľa správy hlas na videu pri záberoch mužov na výcviku v púšti.

Autentickosť výzvy, ktorá sa objavila na webovej stránke YouTube, nebolo možné bezprostredne overiť. Odkaz na túto nahrávku však zverejnili v komunikačnej aplikácii Telegram, ktorú IS bežne používa, konštatovala agentúra Reuters.

Podľa Peskova význam podobných videí netreba zveličovať. Vysvetlil, že teroristické skupiny, s ktorými sa vedie boj a ktoré sú "raz za čas pritlačené k múru", využívajú takúto "taktiku zastrašovania".

"Je to bežná prax," uviedol Peskov, podľa ktorého nie je nutné preháňať to s reakciou, aj keď súčasne uznal, že istá opatrnosť je potrebná. Vysvetlil, že analýzou podobných hrozieb sa zaoberajú tajné služby. Dodal však, že takéto vyhlásenia neovplyvnila politiku Ruska v oblasti boja proti terorizmu. Uviedol, že "nevyhnutné opatrenia sa prijímajú aj po línii ministerstva obrany v rámci plnenia úloh operácie ruských ozbrojených síl v Sýrii".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.