Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2016, 14:45

Starosta amerického mestečka vyvolal škandál, mužom za sex ponúkal drogy

Starosta amerického mestečka vyvolal škandál, mužom za sex ponúkal drogy
Zdroj: Reuters; na snímke: Richard Silverthorne

Mestečkom Fairfax v americkom štáte Virgínia otriasol veľký škandál. Jeho starostu Richarda "Scotta" Silverthorna zatkli po tom, čo sa s dvoma mužmi dohodol, že budú mať v hoteli sex. Zaplatiť zaň chcel drogou metamfetamín. Netušil však, že jeho potenciálni sexuálni partneri sú policajti pôsobiaci v utajení, informovala agentúra AP.

Silverthorne sa s oboma mužmi skontaktoval prostredníctvom jednej webovej stránky. Jeden z policajtov si na nej vytvoril profil; Silverthorne sa ozval o dva dni neskôr. Okrem iného navrhol, že výmenou za sex by mohol zaobstarať metamfetamín.

V hoteli vyšetrovatelia na vlastné oči videli, ako sa Silverthorne stretol s dvoma predajcami tejto drogy. Zatkli ho okamžite po tom, čo im ju dal. V putách skončili aj obaja priekupníci.

Silverthorne sa podľa polície ku všetkému priznal. Skončil tak nielen ako starosta, ale nebude môcť7 vykonávať ani povolanie učiteľa.

Polícia si na starostu Faifraxu "posvietila" kvôli indíciám, že už v minulosti za sex platil metamfetamínom.

V januári Silverthorne denníku Washington Post povedal, že má za sebou zlý rok. Na mysli mal zdravotné a finančné problémy - okrem iného musel podať návrh na osobný bankrot a jeho dom išiel do nútenej dražby.

Silverthorne bol za starostu Fairfaxu druhýkrát zvolený iba v máji. Jeho otec vykonával túto funkciu v 70. a 80. rokoch. Fairfax má asi 24-tisíc obyvateľov a nachádza sa približne 35 kilometrov západne od Washingtonu D.C.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.