Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2016, 23:07

Navštevoval islamistické weby, dostal maximálny trest. Francúzi myslia boj s extrémistami vážne

Za opakované návštevy extrémistickych webstránok udelil francúzsky súd konvertitovi na islam maximálny trest

Navštevoval islamistické weby, dostal maximálny trest. Francúzi myslia boj s extrémistami vážne
Zdroj: Reuters

Francúzsky súd udelil konvertitovi na islam Yannickovi Loichotovi maximálny možný trest dva roky väzenia za opakované návštevy extrémistických webových stránok, ktoré podnecujú ľudí k páchaniu útokov a zverejňujú videá zachytávajúce odrezávanie hláv.

Obhajca odsúdeného Grégory Martin-Dit-Neuville dnes v telefonickom rozhovore s tlačovou agentúrou AP uviedol, že súd v meste Chartres, okolo 90 kilometrov juhozápadne od Paríža, udelil prísnejší trest než jeden rok väzenia, ktorý požadoval prokurátor.

Loichot (31) sa priznal, že navštevoval desiatky islamistických webových stránok, ale tvrdil, že to robil iba "zo zvedavosti". Obhajca dodal, že sa proti rozsudku neodvolajú.

Pondelkový verdikt súdu bol prvým uplatnením nového protiteroristického zákona, ktorý trestá ľudí za opakované navštevovanie webových stránok vyzývajúcich na útoky, obhajujúcich terorizmus či zverejňujúcich videá s odrezávaním hláv alebo s ďalšími vraždami, aj keď videá samotné neoslavujú terorizmus. Výnimka zo zákona platí pre žurnalistov a výskumníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.