Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2016, 19:07

Tankový biatlon či delostrelectvo. Pozrite sa, ako vyzerajú netradičné armádne hry v Rusku

Ak sa Vám zunovalo zápolenie v tradičných športoch, môžete sledovať armádne hry. Slovensku na nich však nebudete môcť fandiť.

Tankový biatlon či delostrelectvo. Pozrite sa, ako vyzerajú netradičné armádne hry v Rusku
Zdroj: Reuters

Oči športového sveta sú upreté na brazílske Rio de Janeiro, kde sa koná letná olympiáda. Fanúšikovia armádnej techniky zase pozorne sledujú Medzinárodné armádne hry 2016, ktoré usporadúva ruské ministerstvo obrany, píše server BusinessInsider.com.

Dvojtýždňové hry sa konajú v Rusku a Kazachstane a zúčastňuje sa ich 20 krajín sveta (vrátane Ruska). Je možné sledovať ich online. Rusi pozvali aj krajiny NATO, no na hrách je prítomná jediná krajina tohto obranného spolku - Grécko, ako uvádza server ibtimes.com. Prítomných je viac ako tritisíc vojakov.

Súťažiť sa bude v 23 pozemných, leteckých a námorných "odvetviach", ako napríklad Tankový biatlon, Poľná kuchyňa, Čisté nebo, Majstri delostrelectva, Súťaž sniperov, a ďalšie. 11 krajín vyslalo oficiálnych reprezentantov, ktorí budú hry sledovať. 

​V galérii si pozrite, ako to vyzerá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.