Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2016, 12:45

Americké letectvo má problém. Bojoví piloti utekajú do civilného sektora

Piloti musia tráviť veľa času na misiách a nezostáva im čas na rodinný život.

Americké letectvo má problém. Bojoví piloti utekajú do civilného sektora
Zdroj: U. S. Air Force

Americké letectvo sa potýka s nedostatkom bojových pilotov. V súčasnosti nie je obsadených 21 percent tabuľkových miest a hrozí, že v budúcnosti sa ich podiel zvýši až na tretinu. Dnes o tom informoval server denníka The Washington Post.

Z 3500 miest pre bojové pilotov ich nie je obsadených 720, pritom pred štyrmi rokmi chýbalo americkému letectvu len 64 pilotov. Predstavitelia ozbrojených síl varujú, že počas niekoľkých rokov môže chýbať viac ako 1000 pilotov.

Piloti letectvo opúšťajú najmä kvôli vysokému dopytu po nasadení bojových lietadiel, kvôli ktorému musia tráviť viac času na misiách a nezostáva im čas na rodinný život.

Komerčné letecké spoločnosti potom môžu ľahšie zlákať vojenských pilotov do civilného sektora, kde im ponúkajú lepšie pracovné podmienky.

Ozbrojené sily teraz žiadajú Kongres o zvýšenie prostriedkov na platy pilotov, aby si ich letectvo dokázalo udržať. V súčasnosti vypláca letectvo pilotom s desaťročnou praxou odmenu k základnému platu 25 000 dolárov ročne, táto suma sa pritom nezmenila od roku 1999.

Podľa návrhu ozbrojených síl by odmena mala vzrásť na 48 000 dolárov ročne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.