Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2016, 13:56

Facebook, Twitter a Google sú „miazgou Daeš“. ISIS využíva sociálne médiá vo veľkom

Podľa britských poslancov musia úrady spustiť kontroly médií, ktoré by ich monitorovali a zastavili by tým nábory do teroristických skupín.

Facebook, Twitter a Google sú „miazgou Daeš“. ISIS využíva sociálne médiá vo veľkom

Samotné sociálne médiá by mali kontrolovať svoje stránky a zastaviť tie z nich, ktoré sú využívané k podpore terorizmu a k náboru extrémistov. Nariadenie sa uvádza v správe Výboru pre vnútorné záležitosti Veľkej Británie, píše portál Independent.

Britský politik labouristickej strany Keith Vaz povedal: „Sociálne médiá sú miazgou Daeš-u“. Internetové stránky, vrátane sociálnych médií, ako Twitter, Facebook a YouTube sa stali jednou z hybných síl v šírení propagandy a v regrutovaní platformy pre terorizmus.

„Obrovské korporácie ako Google, Facebook a Twitter so svojimi miliardami dolárov z príjmov, vedome neriešia túto hrozbu, hoci vedia, že ich stránky sa používajú na plánovanie a iniciovanie teroristických útokov,“ povedal labourista Vaz.

Kontrola stránok by mala fungovať nonstop, za účelom monitoringu a objavenia citlivých informácií. Podľa správy je potrebné nájsť temné úskalia stránok a konať čo najrýchlejšie v prípade objavenia akejkoľvek správy.

Podľa oficiálnych údajov odcestovalo 800 Britov do Sýrie a Iraku odkedy sa začali vojnové konflikty. Zhruba polovica z nich sa vrátila do Veľkej Británie a incidenty v krajine spojené s terorizmom sa zvýšili o tretinu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.