Kim čong unReuters
StoryEditor

Vodca Kim nechal popraviť svojho vicepremiéra, tvrdí Soul

31.08.2016, 07:49
Autor:
TASRTASR
Správy zo Severnej Kórey sa však ťažko overujú.

V Severnej Kórei popravili vicepremiéra Kim Jong-čina, informovali dnes juhokórejské médiá. Pracovník juhokórejského ministerstva pre zjednotenie pre agentúru Jonhap povedal, že 63-ročného vicepremiéra zastrelila popravná čata minulý mesiac.

Podľa agentúry DPA Kim Jong-čina obvinili zo "zastávania zlého postoja" na júnovom zasadnutí parlamentu. Severokórejský režim poslal následne tohto šéfa úradu zodpovedného za vzťahy s Južnou Kóreou na mesiac "na prevýchovu" na farmu, oznámil Jonhap.

Poprava vicepremiéra je najnovším takýmto incidentom, odkedy vedenie izolovanej komunistickej krajiny prevzal v decembri 2011 Kim Čong-un.

Aj jeho strýka Čang Song-tcheka popravili podľa severokórejských štátnych médií v roku 2013 za "protirevolučné" činy.

Vo februári tohto roka bol údajne popravený náčelník generálneho štábu ozbrojených síl, generál Ri Jong-gil. Tvrdil to Jonhap. V máji sa však podľa správ objavil na zozname účastníkov zjazdu vládnucej strany.

01 - Modified: 2025-12-25 06:32:00 - Feat.: - Title: Putin v liste Kimovi oslavuje „neporaziteľné priateľstvo“ so Severnou Kóreou 02 - Modified: 2025-12-24 23:02:37 - Feat.: - Title: Kim dohliadal na test v Japonskom mori. Rakety zasiahli ciele vo výške 200 kilometrov 03 - Modified: 2025-12-23 08:00:00 - Feat.: - Title: Pravidlá tejto krajiny sú tak bizarné, že aj Severná Kórea oproti nim pôsobí normálne. Lídrom je už roky bývalý zubár 04 - Modified: 2025-12-13 10:00:00 - Feat.: - Title: Masovú vrahyňu Hepnarovú museli vliecť. Kniha nazerá do popráv v neslávne známej pražskej väznici Pankrác 05 - Modified: 2025-12-13 09:34:54 - Feat.: - Title: KĽDR priznala, že jej vojaci odstraňovali míny v Kurskej oblasti. Kim hovorí o „srdcervúcich stratách“
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. december 2025 22:31