Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2016, 13:10

Jeden liek na AIDS, rakovinu aj ebolu. Kimovi vedci hlásia zázračný megaobjav

Zázračný liek sa má podávať injekčne a volať sa má Kumdang-2.

Jeden liek na AIDS, rakovinu aj ebolu. Kimovi vedci hlásia zázračný megaobjav
Zdroj: Reuters

Kedysi sa o Sovietskom zväze hovorilo, že bol krajinou, kde zajtra znamenalo už včera. Dnes je takou krajinou Severná Kórea vedená Kim Čong-unom. Dokladuje to aj najnovší megaobjav Kimových vedcov.

V Severnej Kórei mali totiž vyvinúť zázračný liek, ktorý lieči zároveň AIDS, rakovinu aj ebolu. Informovala o tom severokórejská spravodajská agentúra. Vo vyhlásení sa hovorí, že liek sa skladá zo ženšenu a zmesi iných ingrediencií, ich kombinácia však v správe chýba. Informuje o tom portál Independent.

Prísna diktatúra je však známa tým, že vydáva prehnané vyhlásenia o svojich úspechoch. O zázračnom lieku tvrdí, že bude podávaný injekčne a bude sa volať Kumdang-2.

Webová stránka tohto lieku cituje lekársku štúdiu v Afrike, kde bol testovaný na HIV pozitívnych pacientoch. Každý účastník štúdie mal zaznamenať zlepšenie. 56 percent sa malo úplne vyliečiť a zvyšku sa mal zdravotný stav výrazne zlepšiť.

Severokórejskí vedci tiež odhalili, že liek je schopný liečiť mnoho druhov nádorov. Neprezradili však, o ktoré konkrétne má ísť.

Diktatúra je známa bizarnými správami o vlastných úspechoch. Napríklad sú známe tvrdenia, že bývalý vodca a otec toho súčasného Kim Čong-il vynašiel hamburger a mal čarovnú moc, vďaka ktorej nemusel používať toaletu.

Včera OSN vydala správu, v ktorej sa tvrdí, že vyše 10 miliónov Severokórejčanov je postihnutých hladomorom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.