Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2016, 09:41

Mučenie nie je kultúra. V Madride protestovali za zrušenie býčích zápasov

Protest bol zvolaný politickou stranou.

Tisíce ochrancov práv zvierat požadovali v sobotu v Madride ukončenie dlhoročnej španielskej tradície býčích zápasov. Protest zvolala politická strana PACMA (El Partido Animalista Contra el Maltrato Animal) bojujúca proti  zlému zaobchádzaniu so zvieratami a uskutočnil sa v centre Madridu vrátane významných turistických miest. Uviedla to tlačová agentúra AP.

Protestujúci skandovali "menej násilia a viac inteligencie" a "mučenie nie je kultúra". Akcia tvorí súčasť narastajúceho napätia medzi pokrokármi, ktorí považujú býčie zápasy za do očí bijúcu formu krutosti voči zvieratám a tradicionalistami, ktorí zápasy bránia ako súčasť španielskej kultúry.

Najmenej 17 španielskych miest už zrušilo svoje financovanie býčích zápasov a behov s býkmi alebo schválilo nariadenie odsudzujúce alebo zakazujúce to odkedy pred rokom nová ľavicová strana Podemos (Môžeme) získala prvé kreslá v komunálnych a regionálnych voľbách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.