Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2016, 15:43

Dalajláma vyzval na dialóg s Islamským štátom

Dalajláma vyzval na dialóg s Islamským štátom
Zdroj: Reuters

Tibetský duchovný vodca dalajláma sa domnieva, že o ukončení krviprelievania v Sýrii a Iraku treba viesť dialóg s militantmi z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS). Dalajláma však zároveň zdôraznil, že náboženstvo nemôže nikdy slúžiť na ospravedlňovanie zabíjania, napísala agentúra AP.

Hlava tibetského budhizmu sa tak dnes vyjadrila počas návštevy Paríža, kde sa tento týždeň zúčastňuje na konferencii o životnom prostredí a spiritualite.
Dialóg je podľa dalajlámových slov "jedinou cestou" k zastaveniu krviprelievania v Sýrii a Iraku; nespresnil však, ako by mal takýto dialóg prebiehať. Zdôraznil tiež, že samotný islam by sa nikdy nemal spájať s terorizmom.

Európske štáty vyzval, aby sa ujali utečencov, napríklad tých, ktorí utekajú pred vojnou v Sýrii. Európske vlády by však mali v prvom rade snažiť o ukončenie sýrskeho konfliktu, aby sa utečenci mohli vrátiť domov.

Dalajláma sám utiekol z rodného Tibetu a dlhodobo žije v exile v Indii, doplnila agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.