Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2016, 20:37

Putin navštívil stavbu mosta, ktorý spojí Krym s ruskou pevninou

Ruský prezident Vladimir Putin
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin navštívil dnes na Kryme stavenisko obrieho mosta, ktorý má spojiť Krymský polostrov s ruskou pevninou. Oznámila to tlačová agentúra AP. Putin pricestoval do krymského mesta Kerč tri dni pred parlamentnými voľbami v Rusku a pozrel si stavenisko 19-kilometrového mostu cez Kerčský prieliv, ktorého otvorenie sa plánuje v decembri 2018.

Po anexii ukrajinského Krymu v marci 2014 sa Rusko usiluje zlepšiť dopravnú a energetickú infraštruktúru čiernomorského polostrova. Tieto snahy nabrali na intenzite po tom, ako ukrajinská vláda od vlaňajška blokuje komerčnú dopravu na Krym cez ukrajinské územie.

Krymský polostrov má pozemné hranice iba s Ukrajinou a pravidelná osobná a nákladná doprava tak v súčasnosti môže byť organizovaná iba letecky alebo trajektami z prístavov v južnom Rusku.

V najbližších dňoch by sa tiež mala začať výstavba štvorprúdovej diaľnice, ktorá má prepojiť nový most s regiónom Krasnodaru na juhu Ruska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.