Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2016, 19:32

V mraze a len s čokoládou. Po 72 hodinách našli trojročného chlapca strateného v sibírskej divočine

Spal na lôžku, ktoré si urobil pod smrekovcom, a medzi jeho koreňmi sa mu podarilo zostať v suchu.

V mraze a len s čokoládou. Po 72 hodinách našli trojročného chlapca strateného v sibírskej divočine
Zdroj: Flickr/james070856

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie informovalo dnes o záchrane trojročného chlapca, ktorý sa v nedeľu stratil v sibírskej tajge a v zalesnenej oblasti obývanej vlkmi a medveďmi prežil sám 72 hodín.

Na pátracej akcii v Tuvianskej republike Ruskej federácie, asi 200 kilometrov na sever od hraníc s Mongolskom, sa podieľala stovka záchranárov, ktorým pomáhal vrtuľník. Chlapca objavili v stredu ráno asi tri kilometre od dediny Chut, v ktorej žije. Odpovedal svojmu strýkovi, ktorý sa zúčastnil na pátraní a volal ho menom.

Ministerstvo uviedlo, že chlapec je v uspokojivom stave.

Podľa ruských médií sa chlapec zrejme zatúlal do tajgy za šteniatkom, keď ho strážila prababka. Mal so sebou iba tabuľku čokolády vo vrecku, informovala tlačová agentúra AP.

Spal na lôžku, ktoré si urobil pod smrekovcom, a medzi jeho koreňmi sa mu podarilo zostať v suchu. Keď ho našli živého, nazvali ho Mauglí po chlapcovi z Knihy džunglí.

Šéf regionálnych záchranárov pre denník Siberian Times povedal, že chlapec sa mohol utopiť, ak by bol spadol do prudkej a studenej rieky Mynas. Mohli ho napadnúť vlky alebo medvede, ktoré sa pripravujú na zimu a útočia na všetko, čo sa hýbe. Navyše, hoci je cez deň teplo, v noci už prichádza mráz a chlapec nebol oblečený na von, mal na sebe iba košeľu, nohavice a topánku. Bundu nemal.

Dedina mu chystá oslavu návratu domov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.